استفاده از نرم افزار صندوق مکانیزه فروش اجباری شد!

نرم افزار صندوق مکانیزه فروش سیستمی ست که برای ثبت اطلاعات روزانه ی یک کسب و کار شامل ریز معاملات، دریافتی و پرداختی ها، بدهی و بستانکاری ها، موجودی انبار و… استفاده می شود. به کارگیری این نرم افزارها از سال 99 برای فعالان برخی اصناف الزامی شده است. از بهترین های حوزه نرم افزارهای صندوق مکانیزه، می توان به نرم افزارهای ایلیا اشاره کرد.

اگر صاحب یک کسب و کار هستید، احتمالا تا به حال درباره ی اجباری شدن استفاده از صندوق مکانیزه فروش برای برخی اصناف زمزمه هایی به گوش تان رسیده است. صندوق مکانیزه فروش نوعی سیستم نرم افزاری ست که برای ثبت اطلاعات مربوط به تراکنش ها، هزینه های جاری، موجودی اقلام، ثبت فاکتورها و… برای انواع کسب و کار استفاده می شود. صندوق مکانیزه فروش را با نام pos نیز می شناسند که البته ارتباطی با posهای بانکی ندارد! مهمترین مزیت استفاده از صندوق فروشگاهی، بالا رفتن دقت، سرعت عمل و پرستیژ کاری ست. اگر همه ی مزایا را هم فاکتور بگیریم، دیر یا زود مشاغل باید با روش صندوق داری سنتی خداحافظی کنند! چرا که استفاده از نرم افزار صندوق مکانیزه فروش از طرف سازمان امور مالیاتی کشور الزامی شده است.

نرم افزار صندوق فروشگاهی

Pos یا نرم افزار صندوق مکانیزه فروش

چه اصنافی ملزم به استفاده از نرم افزار صندوق مکانیزه فروش از سال 99 هستند؟

 • مشاورین املاک و بنگاه های ملکی
 • غذاخوری ها، رستوران ها، تالارهای پذیرائی
 • معامله گران آهن آلات (فروشنده و خریدار)
 • افراد حقیقی و حقوقی که در زمینه ی خربد، فروش و ساخت طلا و جواهرآلات فعالیت می کنند.
 • افراد حقیقی و حقوقی که در زمینه ی خرید و فروش لوازم صوتی و تصویری، رایانه و تجهیزات مربوط به آن فعالیت می کنند.
 • افرادی که به فروش ماشین آلات اداری (اسکنر، دستگاه کپی، فکس و…) و لوازم خانگی مشغول اند.
 • هتل داران و صاحبان هتل ها و هتل آپارتمان ها
 • فروشندگان لوازم یدکی خودرو (به صورت عمده یا خرده)
 • داروخانه ها و فروشندگان لوازم بهداشتی و آرایشی
 • تعمیرکاران وسایل نقلیه، فروشندگان لاستیک، فروشندگان تجهیزات تهویه، شوفاژ و مصالح ساختمانی
 • گالری های مبل و وسائل چوبی، گالری های فرش
 • فروشندگان بازار میوه و تره بار

استفاده از نرم افزارهای صندوق فروشگاهی چه مزیتی دارد؟

از آنجایی که این نرم افزارها باید استانداردها و قابلیت های خاصی داشته باشند، استفاده از آنها کیفیت کسب و کار را ارتقاء می دهد. کار کردن با صندوق مکانیزه فروش نظم و ترتیب حساب شده ای ایجاد میکند که خسته کننده نیست. نرم افزار صندوق مکانیزه فروش گزارش تمام جزئیات معاملات را آرشیو میکند و هر زمان اراده کنید می توانید آنها را بررسی کنید. از طرفی ثبت این جزئیات به صورت دقیق و بدون خطا منجر به این میشود که امکان دخل و تصرف یا تغییر دادن عامدانه ی اطلاعات توسط شرکاء یا کارکنان شما وجود نداشته باشد. مهم تر از همه اینکه این نرم افزارها مالیات دوره ای شما را نیز محاسبه و شفاف سازی می کنند. اما دقت داشته باشید، با توجه به دسترسی گسترده به جزئیات معاملات شما، هر نرم افزار صندوق مکانیزه فروش صد در صد قابل اعتماد نیست!

نرم افزار صندوق مکانیزه مورد تایید اصناف و دارایی

 از بهترین های این حوزه می توان به نرم افزارهای ایلیا اشاره کرد، که علاوه بر تایید دارایی و اصناف با اتصال به سیستم TTMS زحمت محاسبه و گزارشگیری از صورت معاملات فصلی و ارسال آن را برای صاحبان کسب و کار کم میکنند. نرم افزارهای ایلیا با توجه به نیازهای انواع مختلف کسب و کار توسعه داده شده اند و نوعی صندوق مکانیزه فروش نیز می باشند. تنوع ماژول های این نرم افزارها باعث محبوبیت زیاد آنها بین کاربران شده و آنها را تبدیل به یکی از بهترین نرم افزارهای صندوق مکانیزه نموده است. گروه توسعه دهنده ی نرم افزارهای ایلیا با پشتوانه ی سالها تجربه در حوزه ی تولید نرم افزار، همه ی زوایای یک کسب و کار را سنجیده و تحلیل می کنند. بنابراین به خوبی با نیازهای مشاغل مختلف آشنایی دارند و نرم افزار را در جهتی تولید می کنند که رضایت خاطر کاربر و مشتریان او را در پی داشته باشد.

صاحب کسب و کار در یکی از اصناف گفته شده هستید؟ پس به راحتی و با مراجعه به نشانی اینترنتی ergpc.ir به جمع مشاغل دارای صندوق مکانیزه فروش بپیوندید.

اشتراک

نظرات خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


چگونه میتونم کمک کنم ؟؟؟